Ceremonia, czyli punkt krytyczny

www.interlan.pl

ceremonia_czyli_punkt_krytyczny.jpg

Oby udało się bez żadnych przeszkód dotrzeć do kościoła, gdzie czekają już wszyscy goście, a także pięknie udekorowana świątynia. Z punktu widzenia pracy fotografa zdjęcia zaślubin są najtrudniejsze. Ładunek emocji sięga wówczas zenitu, a to oznacza często sporo wzruszeń.

Skupić trzeba się na parze młodej oraz świadkach, czyli na tym, co dzieje się bezpośrednio przy ołtarzu. Jednak w pierwszych ławach kościoła też jest ciekawie – siedzą tam rodzice oraz najbliżsi. Dyskretnie ocierane łzy wzruszenia na twarzy matek i ojców to szczególne akcenty.

Można je uwiecznić, ale z zachowaniem stosownej dyskrecji. Generalnie im więcej materiału uda się zebrać, tym lepiej. Potem przyjdzie czas na selekcję i konsultacje, co uwzględnić w ślubnym zbiorze zdjęć, a co odrzucić.

Fotograf musi trzymać dystans, aby nie przeszkadzać kapłanowi w odprawianiu nabożeństwa i nie stresować dodatkowo pary, na którą spadło już dostatecznie dużo. Wymagającym ujęciem jest również scena świeżo upieczonych małżonków opuszczających gmach kościoła.

antresolemagazynowe.pl agrobex.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *